spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Alçı Kemer Sütun Yazdır E-posta
   
 
 
 
  
  
  
  

 

ALÇI KEMER SÜTUN :

ALÇI KEMER TANIMI
İki sütun veya ayağı birbirine üstten yarım çember, basık eğri gibi biçimlerde bağlayarak dekoratif görünüm sağlayan alçıdan yapılan uygulamadır. Standart kapı ölçülerinin dışında kalan daha geniş açıklıklarda uygulanarak dekoratif görünümler sağlanır

ALÇI
Alçı,çevreye yararlı bir malzemedir.Tamamen kokusuzdur, sağlığa zararlı madde içermez.İçerdiği makro gözenekler oda nemini düzenler, fazla nemi depolar, kuru havada geriverir.Alçıda % 20 oranında kristalleşmiş su bulunur. 15 mm'lik bir levhada bu yaklaşık 31 m3'lük bir su miktarına tekabül eder. Dolayısıyla yangın sırasında söndürücüdür.
HAZIR-SIVA-ALÇISI
Tuğla, briket gazbeton ve benzeri yüzeylerde uygulanabilen, donma ve işleme süreleri uzatılmış, ısı ve ses yalıtımı özelliği arttırılmış sıva alçısıdır.
SATEN-ALÇISI
Kara sıva veya alçı sıvası kaplanmış duvarlar ve brüt beton yüzeylerin yanı sıra kirli ve boyanmış yüzeylere de uygulanabilen bir yüzey düzeltme sıvasıdır. Yüzeyi cam gibi parlak ve düzgün hale getirecek plastik yağlı boya ve kağıt için uygun bir zemin oluşturur.

KARTONPİYER-ALÇISI
Hertürlü kartonpiyer ve süsleme alçısı kullanım alanlarında da uygulanır. İnceliği, beyazlığı ve donma süresinin sabitliği firesiz çalışma olanağı sağlar.
AKİNE-SIVA-ALÇISI
Tuğla, beton briket ve benzeri yüzeylere uygulanabilen makine sıva alçısıdır.
DERZ-DOLGU-ALÇISI
Alçıpanlar'ın birleşme yerlerinde derzlerin doldurulması kullanılan ve yüzeylerde eksiz bir görünüm sağlayan özel bir dolgu malzemesidir.

YAPIŞTIRMA-ALÇISI
Alçıpan'ın tuğla, briket ve benzeri duvarlara yapıştırılmasında kullanılır. KİREMİT-KALIBI-ALÇISI
Kiremit imalatında kalıp yapımında kullanılır. Yüksek mukavemeti ile kalıpların uzun süre kullanılmasını sağlar.
İNŞAAT-ALÇISI
İnşaatlarda her türlü tesisatı gömme ve doldurma işleri ile dökme asma tavan, mermer yapıştırma ve benzeri işlerde kullanılır.

 
< Önceki   Sonraki >
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB